Обявяването за 10% съкращения на фонд Работна заплата е поредното

...
Обявяването за 10% съкращения на фонд Работна заплата е поредното
Коментари Харесай

Кацарчев: Орязването на администрацията без анализ ще задълбочи проблемите

Обявяването за 10% съкращения на фонд „ Работна заплата ” е следващото за 36 години. Това се оказа, че не работи. Без разбор на системата не би трябвало да се подхващат сходни дейности. Това по-скоро вреди. Това съобщи основният икономист на КТ „ Подкрепа ” Атанас Кацарчев в предаването „ Денят онлайн ” по NOVA NEWS по отношение на оповестените от Министерството на финансите планове за орязване на администрацията.

По думите му има заплаха някои администрации да останат без чиновници. „ В момента в част от организациите и администрациите има дефицит на фрагменти. Когато съкратят фонд „ Работна заплата ”, той ще се усили ”, сподели Кацарчев. И добави: „ Миналата година искахме 13,5% нарастване на работните заплати, с цел да се компенсира настоящата за предходната година инфлация. Дадоха се 5%. Преди месец и половина данните от статистиката демонстрират, че линията на беднотия се е нараснала тъкмо с 13,5%. Продължаваме да бъдем с най-голям % от популацията в риск от беднотия и обществено изключване ”.

Главният икономист разяснява още и нарастването на минималната пенсия. „ Вчера одобрихме минималната пенсия и нейното актуализиране със 7,8%. Това също е забавно като математика. За предходната година то беше 8,6%. Новата минимална пенсия ще бъде по-ниска от линията на беднотия ”, сподели Кацарчев. Той дефинира решението като „ не доста умно ”. „ Когато човек прави някаква промяна, би трябвало да намерения. Трябва да се вземат решения, които да не основават спомагателни усложнения за хората ”, добави Кацарчев.
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР