Обявиха най-добрите спортисти на България за 2024 г. В 67-ата

...
Обявиха най-добрите спортисти на България за 2024 г. В 67-ата
Коментари Харесай

Обявиха най-добрите спортисти за 2024 г.

Обявиха най-хубавите спортисти на България за 2024 година В 67-ата анкета са дали своят вот 137 публицисти, а в десетката попаднаха представители на седем типа спорт, както и всички олимпийски първенци и медалисти от Игрите в Париж 2024.
Българската асоциация на спортните публицисти показа най-хубавите 10 по азбучен ред:
• Александър Везенков (баскетбол)
• Божидар Андреев (вдигане на тежести)
• Боряна Калейн (художествена гимнастика)
• Григор Димитров (тенис)
• Карлос Насар (вдигане на тежести)
• Кимия Ализаде (таекуондо)
• Кубрат Пулев (бокс)
• Магомед Рамазанов (борба)
• Семен Новиков (борба)
• Хавиер Ибанес (бокс)
След тях в подреждането са: Валентина Георгиева (спортна гимнастика), Любомир Епитропов (плуване), Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини), Радослав Янков (сноуборд), Стилияна Николова (художествена гимнастика), Никола Цолов (автомобилизъм), Десислава Ангелова (гребане), Габриела и Стефани Стоеви (бадминтон), Светлана Каменова (бокс), Рами Киуан (бокс), Тихомир Иванов (лека атлетика).
За Отбор №1 на България за 2024 година признанието си оспорват:
• Национален тим по повдигане на тежести за мъже
• Национален тим по волейбол за дами до 18 години
• Национален отбор по художествена гимнастика
• ПФК Лудогорец Разград
По традиция тези анкети се провеждат паралелно с допитването за най-хубав треньор. В 41-вото издание на анкетата " Треньор на България ", проведена от в. „ Труд “, присъединяване взеха 28 медии, сред които и ДУМА.
Победителят в нея получава картина от български художник, а първите петима по азбучен ред са:
• Антонина Зетова (волейбол)
• Валентин Ангелов (борба)
• Марияна Памукова (художествена гимнастика)
• Павел Христов (вдигане на тежести)
• Филип Янев (спортна гимнастика)
Българската асоциация на спортните публицисти ще организира церемонията по награждаването на призьорите в 67-ото издание на " Спортист на годината " със съдействието на WINBET. Ще бъде връчена и премия за Спортист №1 на България с увреждания, където категоричен любимец е параолимпийският първенец на гюле Ружди Ружди.
На церемонията от името на спортните публицисти ще бъдат присъдени и специфични награди на заслужили български спортисти.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР