Расте броят на случаите на морбили у нас
Общо 153 са случаите на морбили в страната, демонстрират данните към 21 април, оповестени на уеб страницата на Министерството на здравеопазването. Новите четири случая са докладвани във вторник. По един болен има в областите Враца, Ловеч, Плевен, както и в София-град. Новозаразените са на възраст 10-48 година
От началото на разпространяването на болестта в страната са приложени повече от 19 580 ваксини против морбили, паротит и рубеола. Имунизацията е наложителна и се ползва след навършване на 13-мечесечна възраст и след навършване на 12-годишна възраст.
Основните признаци на морбили са нараснала температура, хрема, кашлица, сълзотечение, инфектиране на очите, обрив.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




