Общинско предприятие Екопрогрес извършва по график косене на зелените площи

...
Общинско предприятие Екопрогрес извършва по график косене на зелените площи
Коментари Харесай

Започва пръскане против кърлежи в Хасково

Общинско дружество " Екопрогрес " прави по график косене на зелените площи в Хасково. Успоредно с тези действия от на следващия ден, 2 април, стартира напръскване на зелените площи против кърлежи.
 
Във вторник ще бъдат обработени с препарат против кърлежи всички зелени площи в парк Ямача. След това по график ще се извърши напръскване в централна градска част, парк Кенана, парк " Десети пехотен родопски полк ", останалите огромни паркове в града и междублоковите пространства в кварталите. На местата ще бъдат сложени осведомителни табели.
 
Тревните площи се пръскат с препарата ефциметрин. Той е с сложно деяние против вредители - кърлежи, мухи, комари, дървеници и други. Препоръчва се на жителите минимум 24 часа след пръскането да не се разхождат в зелените площи и да не позволяват домашните си любимци там. На всички обработени площи ще бъдат сложени осведомителни табели.
 
 Пръскане срещу кърлежи в Хасково Пръскане срещу кърлежи в Хасково Източник: Община Хасково
 
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР