Общински съвет - Нова Загора проведе своето 38-мо редовно заседание

...
Общински съвет - Нова Загора проведе своето 38-мо редовно заседание
Коментари Харесай

Проведе се 38-то заседание на Общински съвет - Нова Загора

Общински съвет - Нова Загора организира своето 38-мо постоянно съвещание на 26 февруари от 09:00 часа. То бе намерено и ръководено от ръководителя на локалния парламент доктор Константин Тачев. В предварителния дневен ред бяха включени 17 точки, като в хода на работата към тях бяха добавени и още три спомагателни оферти.

Сред главните решения, признати от общинските съветници, бяха Отчетът за активността на Общински съвет – Нова Загора за интервала 01.07.2025 година – 31.12.2025 година, както и Докладът за положението за финансовото ръководство и надзор за 2025 година в МБАЛ „ Света Петка Българска “ ЕООД. Съветниците одобриха и Доклад за положението на финансово ръководство и надзор за 2025 година в „ Общински пазари – НЗ “ ЕООД.

Одобрено бе и изменение на план-сметката за разноските по сметосъбиране и сметоизвозване, неутрализиране на битови боклуци и поддържане на чистотата на териториите за публично прилагане за 2026 година на Община Нова Загора.

Взето бе решение за упълномощаване на представител на Община Нова Загора за присъединяване в изключителното Общо заседание на акционерите на МБАЛ „ Д-р Иван Селимински – Сливен “ АД, което ще се организира на 20.03.2026 година, като за представител бе избрана общинският консултант госпожа Василена Костадинова.

По време на съвещанието бе утвърдено и предлагането за даване на еднократни стипендии на зрелостниците.

След привършване на дневния ред и предоставената опция за питания, изявления и заявления, ръководителят на Общинския съвет доктор Константин Тачев закри съвещанието.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР