Общински експерти и служители на РДПБЗН от Сливен участваха в

...
Общински експерти и служители на РДПБЗН от Сливен участваха в
Коментари Харесай

Общински експерти и пожарникари участваха в семинар на Мрежата на балканските градове

Общински специалисти и чиновници на РДПБЗН от Сливен участваха в семинар, проведен от Мрежата на балканските градове В40. Едноседмичното събитие се състоя в Истанбул. Целта бе да се обмени опит за дейностите на локалната власт и пожарните служби в изискванията на бедствия и сериозни обстановки.

Общината обезпечи пътуването на сливенската група в отговор на отправена до кмета Стефан Радев покана от управлението на В40. „ Сливен също е част от Мрежата на балканските градове. Срещата в Истанбул бе значима за всички участници в нея, тъй като бяха разисквани опциите за поддръжка и взаимност, в случай че някой от градовете е в условия на злополучие “, разяснява градоначалникът.

В семинара обмениха опит представители на Сараево, Прищина, Зеница, Букурещ, Кърджали, Бургас, Пловдив, София, Стара Загора и Сливен. Те се срещнаха с работата на турските си сътрудници за оповестението при бедствия, избавителните действия, интервенцията и обработването при химически, биологични и радиоактивни замърсявания, реакциите при повреди, произшествия и други

Домакините показаха Центъра за съгласуваност при бедствия АКОМ в Истанбул, който обезпечава високо софтуерно равнище за наблюдаване и за координиране на дейностите в бедствена обстановка в многомилионния град. Показана бе профилирана техника, защитно съоръжение и екипировка. Сливенските огнеборци участваха в симулация за гасене на пожар. Ръководителят на сливенската група инж. Снежана Кънева, шеф на отдел „ Сигурност и ръководство при рецесии “, взе участие в работна среща с Председателя на 152-те пожарни станции в Истанбул, 26 от които са на непринуден принцип. В мегаполиса работят 6000 пожарникари, профилираните коли са 903, а 8000 камери обезпечават непрекъснато видеонаблюдение.

Мрежата на балканските градове В40 бе основана през предходната година по самодейност на кмета на Голямата истанбулска община Екрем Имамоглу. Целта е да се построи взаимност и съдействие в икономическото развиване, да се намират районни решения на световни проблеми, в това число в запазване на естествените запаси, превъзмогване на бедността измежду част от популацията и др.
Източник: dnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР