Общинска болница търси лекар срещу близо 4 000 лева заплата.

...
Общинска болница търси лекар срещу близо 4 000 лева заплата.
Коментари Харесай

Болница търси лекар с 4000 лева заплата, няма кандидати

Общинска болница търси доктор против близо 4 000 лв. заплата. Офертата е от Специализираната белодробна болница във Велико Търново, в която пари има, само че медици – не. Една от аргументите за дефицит на дипломиран личен състав е, че в лечебното заведение се работи най-вече с COVID-пациенти.

Ръководството на белодробната болница във Велико Търново е с позитивен финансов баланс и взема решение да търси медици, като им предлага атрактивно възнаграждение. На млади лекари стартовата заплата е 2000 лева, в случай че са без компетентност, и 2200 лева за приключили пулмолози.

„ Мисля, че 2000 лв. стартова заплата през днешния ден, по никакъв начин не е неприятна за всеки започващ кариерата си човек. При това във Велико Търново, който не е столичен град. Сега средства има, само че няма експерти. И това е по този начин при лекарите – поради възрастта на пулмолозите, поради дребния брой на завършващите пулмолози”, изясни доктор Стела Денчева, шеф на белодробната болница във В. Търново.

При работа с Коронавирус, заплащането се усилва. Държавата е планувала още 1000 лв. за медици на първа линия.

„ Всъщност те са 1000, само че са чисти. Иначе са 1600 лева Освен това има едни 600 лв. за лекари, работещи с Коронавирус. Така че стават още съвсем 2000 лв. за работа с COVID-пациенти”, изясни доктор Стела Денчева.

Ръководството на белодробната болница е популяризирало офертата си в медицинските университети в Плевен и Варна. Като спомагателна екстра за лекарите локалната администрация обезпечава и общинско жилище.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР