Община Банско плаща близо 100 000 лв. обезщетение на англичанка, паднала в необезопасена шахта
Общинарите в Банско заплащат близо 100 000 лв. на потърпевша в града англичанка. След няколко каузи тя е подписала извънсъдебно съглашение. Парите ще се провиснал от общинската хазна.
През 2015 година чужденката, паднала в необезопасена шахта в Банско. В Окръжен съд-Благоевград й присъдили 50 000 лв. обезщетение за претърпените болки и премеждия, както и към 75 000 лв. за имуществени вреди, по-късно САС добавил още 20 000 лв..
Общината незабавно апелира присъдата на столичните магистрати, само че преди делото да продължи в последната правосъдна инстанция, на 3 март тя изтегли жалбата си, откакто се контракти с юриста на потърпевшата за към 100 000 лв..
Пострадалата пристигнала с двамата си синове да кара ски в зимния курорт. След извършване на покупки тръгнали по мрачно да се прибират в хотела и след моста на река Глазне дамата не видяла, че има шахта с отворен похлупак. При рухването тя счупила тазобедрената си става. В МБАЛ – Благоевград й я сменили, само че откакто се прибрала в Англия, се наложила нова промяна на ставата, след това още няколко пъти лекарите намествали бедрената кост.
Според туристката тази травма объркала живота й за години напред, трябвало да се откаже от шофирането, от обичания си велосипед и ските, не можела да върви на танци и да се грижи за градината си.
В българския съд в началото англичанката показала дълги описи с равностойността им в паунди, които изгубила поради контузията.
Всички правосъдни инстанции са приели, че дупката на улица „ Найден Геров ” е била на Енергото, общината е трябвало да я обезопаси, с цел да не стават произшествия.




