Община Ямбол призовава: Сигнализирайте за изоставени автомобили
Община Ямбол продължава с ограниченията за унищожаване на изоставени коли от публични територии в града. През миналите три години са открити над 650 транспортни средства отвън приложимост, паркирани върху зелени площи, тротоари и паркинги на територията на общината.
Дейностите се правят от чиновници на дирекция " Сигурност, предварителна защита и запазване на публичния ред “ (СПООР), които наблюдават за спазването на нормативните условия и подхващат нужните дейности при открити нарушавания.
Предписания за непринудено пренасяне се слагат на коли, които не са в придвижване, без годен механически обзор през последните 3 месеца и намиращи се върху терени – общинска благосъстоятелност.
След слагане на стикери върху транспортните средства, притежателите разполагат със период от 14 дни, с цел да ги реалокират в частен парцел или да ги предадат за скрап. При несъблюдение, след приключване на периода, колите се репатрират наложително на избраните за това места, като разноските по преместването и съхранението, както и плануваните наказания, са за сметка на притежателите.
В тази връзка Община Ямбол благодари на жителите, които подават сигнали, и приканва всеки, който забележи или разполага с информация за изоставени коли, да подава сигнал, съпроводен по опция със фотоси на съответните транспортни средства, за по-бърза реакция.
Сигнали могат да се подават на:
Имейл:
Телефон: 0895 599 666 или
на място в Община Ямбол
Благодарим на всички, които с отговорността си способстват Ямбол да бъде по-чист, спретнат и зелен град.
Дейностите се правят от чиновници на дирекция " Сигурност, предварителна защита и запазване на публичния ред “ (СПООР), които наблюдават за спазването на нормативните условия и подхващат нужните дейности при открити нарушавания.
Предписания за непринудено пренасяне се слагат на коли, които не са в придвижване, без годен механически обзор през последните 3 месеца и намиращи се върху терени – общинска благосъстоятелност.
След слагане на стикери върху транспортните средства, притежателите разполагат със период от 14 дни, с цел да ги реалокират в частен парцел или да ги предадат за скрап. При несъблюдение, след приключване на периода, колите се репатрират наложително на избраните за това места, като разноските по преместването и съхранението, както и плануваните наказания, са за сметка на притежателите.
В тази връзка Община Ямбол благодари на жителите, които подават сигнали, и приканва всеки, който забележи или разполага с информация за изоставени коли, да подава сигнал, съпроводен по опция със фотоси на съответните транспортни средства, за по-бърза реакция.
Сигнали могат да се подават на:
Имейл:
Телефон: 0895 599 666 или
на място в Община Ямбол
Благодарим на всички, които с отговорността си способстват Ямбол да бъде по-чист, спретнат и зелен град.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




