Община Сливен няма да предприема следващи действия за Даулите и

...
Община Сливен няма да предприема следващи действия за Даулите и
Коментари Харесай

Сливенска община няма да предприема действия за Даулите и Карандила до приемане на устройствен план за ПП Сините камъни”

Община Сливен няма да подхваща последващи дейности за Даулите и Карандила, до момента в който не бъде признат План за ръководство на Природен парк “Сините камъни ”, обявикметътСтефан Радев. Той осведоми, че в края на предходната седмица е провел среща с министъра на околната среда и водите Манол Генов, на която е обсъждан въпросът за двете местности.

“С министъра и неговия екип обсъдихме взетите решения от Общинския съвет за селищни формирания Даулите и Карандила. Становището на министерството е, че огромна част от проблемите биха могли да се решат с План за ръководство на парка, който се чака от много години. Решението на друга част от проблемите биха се решили с тяхно подпомагане да се преглеждат по-бързо другите капиталови оферти. Отрицателна е настройката им за смяна на статута на терените на Карандила и Даулите. Предвид тяхното мнение, като Община няма да подхващаме последващи стъпки и ще изчакаме Плана за управлениена парка ”, сподели кметът.

 м. Карандила

Министърът на околната среда и водите е поел ангажимент за предпочитана работа по проекта и е изразил очакване, че той ще бъде направен в границите на този общински управнически мандат.

Кметът се разгласи срещу политизиране на тематиката и извличането на политически дивиденти. Той съобщи, че Общината изрично следва посока за запазване на околната среда както в границите на естествения парк, по този начин и отвън него.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР