Община Хисаря набира доброволци и за неделя, за да окажат

...
Община Хисаря набира доброволци и за неделя, за да окажат
Коментари Харесай

Хисаря и Калояново набират доброволци и за неделя

Община Хисаря набира доброволци и за неделя, с цел да окажат помощ в гасенето на пожара в региона на селата Михилци и Иван Вазово.

От Областна администрация Пловдив насочиха признателност на десетките жители, които дружно с огнеборците, служащите от горското стопанство и военните,помогнаха през днешния ден за ограничението на пламъците и по този начин предотвратиха
заплахата от запалване на склада на ВМА с медицински материали изащитиха живота и имуществото на жителите на Хисаря.

По данни на шефа на Пожарната старши комисар Васил Димов, който управлява на място гасенето,макар че ситуацията е извънредно динамична, има вяра на следващия ден пожарът да бъде напълно сподавен. Затова е нужна и поддръжката на доброволците.

Сборният пункт за Хисаря за на следващия ден е пред фермата, която се намира на пътя сред село Михилци и Хисаря. Пожарникарите ще чакат доброволците в 7.30 часа, с цел да ги насочат към местата за гасене.

Кметът на община Калояново Младен Кичев също изиска помощ от доброволци за гасенето на пожара в горския масив сред селата Песнопой в община Калояново и Михилци в община Хисар. Огънят е сподавен от страната на село Иван Вазово, само че през последните часове поради високите температури още веднъж се е възобновил.

На терен сега са огнеборци и горски служащи с тежка техника, само че за на следващия ден е извънредно нужна повече жива мощ.
Сборният пункт е пред читалището в село Иван Вазово. В 7.30 часа, там ще ги чака представител на общината и ще ги насочи към зоната на пожара.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР