Изграждат 200 паркоместа в бургаския квартал "Възраждане"
Община Бургас е подготвена да построи към 200 паркоместа на бул. " Мария Луиза ", с което отчасти да реши казуса с паркирането в кв. " Възраждане ", оповестиха от пресцентъра на общинската администрация.
Варианти за разпределението на паркоместата се създават още от началото на годината, когато Общинският съвет в крайморския град утвърди препоръчаните промени в Плана за улична регулация на западната част на булеварда, прибавиха от общината.
Виж още Приемат заявки за стикери за Зелена зона в Бургас
Терените, в които се планува да бъдат паркоместата, към момента са благосъстоятелност на Национална компания " Железопътна инфраструктура " и на " БДЖ Товарни транспорти ".
Вече са извършени диалози за прекачване на терените с първата компания.
" БДЖ Товарни транспорти " обаче е комерсиално дружество и по закон не може да се разпорежда безплатно с терените си. Единствената опция те да станат общинска благосъстоятелност е посредством покупко-продажба, заяви Българска телеграфна агенция.
Кметът на Бургас Димитър Николов е внесъл докладна до Общинския съвет - Бургас, който да прегледа настояването за закупуването на нужните терени. Докладната ще бъде показана за гласоподаване на идното съвещание, което е планувано за 26 август, сподели информация на Българска телеграфна агенция в уеб страницата на Общински съвет - Бургас.




