Обрат в изборните резултати в София няма да има, Васил

...
Обрат в изборните резултати в София няма да има, Васил
Коментари Харесай

Проф. Михаил Константинов: Съставът на ЦИК е избран за пет години и трябва да довърши мандата си

Обрат в изборните резултати в София няма да има, Васил Терзиев е новият кмет на София. Това сподели в ефира на „ Добро утро, Европа “ проф. Михаил Константинов. Той разяснява, че към момента не се знае в каква посока се разминават данните от 82 протокола в столицата, в които ЦИК откри несъответствия, само че съгласно него е по-вероятно това да не се отрази на резултата от вота.

Проф. Константинов разяснява, че сега съставът на ЦИК не подхожда напълно на новата политическа разстановка в страната, само че въпреки това членовете на комисията са назначени за пет години и би трябвало да си изкарат мандата.
Върховният административен съд изрично сподели, че дейностите на членовете на ЦИК на първи тур са верни и отхвърли като неоснователни всички тъжби за първия тур.
проф. Михаил Константинов

Според Стефан Манов от Обществения съвет към ЦИК в една народна власт има разнообразни типове отговорност – административна, наказателна. Има обаче и морална и политическа отговорност, сподели още той.
Щета има, неуспех има, машинно гласоподаване на първия тур нямаше. Органът, който ръководи изборните процеси в България е Централната изборна комисия. Очевидно е, че някой носи тази морална отговорност и това е ЦИК.
Стефан Манов

Според него на ЦИК са вменени редица отговорности и отговорности по организацията на машинното гласоподаване, които обаче тя не е изпълнила. Някой обаче би трябвало да понесе отговорност и е рационално откакто ЦИК не се е справила със задачата, която законодателят ѝ е сложил – а точно да има машинно гласоподаване, да си подаде оставката, безапелационен беше Стефан Манов.

Целия диалог вижте във видеото. 
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР