Оборище(Панагюрище) спечели с 2:0 като гост регионалното дерби с дубъла

...

Оборище взе дербито с Хебър II и записа 10-та поредна победа

Оборище(Панагюрище) завоюва с 2:0 като посетител районното дерби с дубъла на Хебър. Мачът на стадион " Чепинец " във Велинград бе от 3-тия кръг на Трета ЮФЛ. Панагюрци дръпнаха с 0:1 още в 4-ата минута след прецизен удар от десетина метра на Георги Нетов. Нападателят оползотвори точно центриране на Георги Кременлиев. Пак той се регистрира с нова асистенция в 40-ата минута, когато откри с хубаво подаване Васил Тачев. Петричанинът прояви присъщия си нюх към гола и се разписа за 0:2. В края на първата част Георги Нетов удари и греда за Оборище.

През втората част Оборище съумя да резервира удобния си задатък от 2 гола и записа общо 10-та поредна победа. Успехът бе четвърти за " войводите " от началото на сезона, като по този метод те продължиха и победната си серия в 6 следващи мача в отминалото състезание. Хебърци имаха своите благоприятни условия най-малко за отбелязване на почетен гол, само че пропуските в нахлуване лишиха младата селекция на Спас Гигов от попадение. Със събраните 12 точки от 4 кръга Оборище оглавява краткотрайното нареждане в Югозападната Трета лига, до момента в който дубълът на Хебър остава на 14-та позиция с 5 точки в актива си.
Източник: marica.bg