Оборът на Айнтрахт (Франкфурт) разгроми с 3:0 Байер (Леверкузен) в

...

Айнтрахт разгроми Байер

Оборът на Айнтрахт (Франкфурт) разгроми с 3:0 Байер (Леверкузен) в първия мач от 8-ия кръг в немската Бундеслига. Гонсало Пасиенсия вкара два гола за триумфа на " орлите ", а едно попадение добави Бас Дост.

Резултатът за отбора на треньора Ади Хютер беше открит още в 4-ата минута, когато Пасиенсия получи отличен извеждащ пас от Дани да Коща, избяга от отбраната и с обмислен удар вкара за 1:0. В 17-ата минута португалският нападател удвои преднината на своя отбор. Той се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на състезател на " аспирините ".

Крайният резултат оформи Бас Дост. Холандският нападател получи отличен пас от Филип Костич, пребори се със бранител и промуши топката във вратата за 3:0.

Така Айнтрахт нанесе първа загуба от четири мача на Байер, като измести днешния си противник от седмото място в класирането, като и двата отбора имат по 14 точки.
Бундеслига 8 кръг, петък 18 октомври  Айнтрахт Франкфурт 3:0краен резулат  Байер Леверкузен