Обновеният тим на България победи САЩ с 3:1 гейма (25:21,

...

България се наложи над САЩ в Лигата на нациите

Обновеният отбор на България победи Съединени американски щати с 3:1 гейма (25:21, 25:20, 21:25, 25:12) в Лигата на нациите по волейбол. Това е първи триумф на новия селекционер. Досега и двата отбора бяха последни в класирането с по две загуби и геймово съответствие 0:6, само че България към този момент е на 11-о място, като изпревари цели четири тима. Американците, номер две в международната класация, пък остават на дъното.

Бленджини стартира със състав Симеон Николов, Аспарух Аспарухов, Илия Петков, Алекс Грозданов, Георги Татаров, Димитър Димитров и Мартин Божилов либеро. В първия гейм нашите започнаха доста мощно – задатък от 4:0, а по-късно и 10:4. Американците понижиха, само че не съумяха да изравнят.

Вторият гейм беше по-равностоен. Тимът на Бленджини въпреки всичко поведе с 22:16, преди да затвори частта с 25:20. В третия гейм нещата вървяха точка за точка до 10:10. После противникът дръпна и не изпусна задатъка си от 2-3 точки, с цел да завоюва с 25:21.

В четвъртия гейм България също изоставаше, само че изравни при 15:15. След това националите обърнаха и след офанзива на Георги Татаров затвориха мача с 25:21.

Най-резултатен на българския тим бе диагоналът Димитър Димитров с 22 точки. 15 точки осъществя Аспарух Аспарухов, а Татаров приключи с 14. Най-резултатен за американците и изобщо в мача бе.

Утре България играе против отбора на Нидерландия от 20:00 часа.