Обновената Италия на Роберто Манчини стартира с победа участието си

...

Подмладената Скуадра не остави шанс на Финландия

Обновената Италия на Роберто Манчини започва с победа присъединяване си в квалификациите за Евро 2020. На " Дачия Арена " в Удине " Скуадра адзура " наложи волята си над коравата селекция на Финландия с 2:0. Успехът бе подпечатан с по гол във всяко едно от полувремената.
 Гол на Кешеру не се оказа задоволителен за Румъния, Швеция с значим триумф над северните ни съседи

Скандинавците победиха с 2:1

Мачът се разви чудесно за домакините, които стигнаха до ранно попадение в 7-ата минута. Съотборникът на Кирил Десподов в Каляри - Николо Барела потвърди за какво е мечтан от всички европейски грандове. Халфът засече зле отбита от скандинавците топка и благодарение на рикошет не остави никакъв късмет на Храдецки.
 Снимка 414097
Източник:

Трите точки бяха подпечатани в 74-ата минута, когато Мойзе Кийн осъществя дебютното си попадение за Италия. Голямата работа за него свърши Чиро Имобиле, който приключи един отличен собствен рейд с извеждащ пас за нападателя Ювентус, който елегантно матира стража на противника за 2:0.

Представянето на тарана сигурно е зарадвало селекционера Манчини, който в часовете преди мача го дефинира за една от бъдещите звезди на международния футбол. Като цяло през днешния ден експертът не бе измамен от нито един младок, на който заложи измежду титулярите. Отлични мнения за изявите си заслужават: Донарума, Пичини, Барела, Кийн и появилият се след паузата Николо Дзаниоло.

В идващия кръг на Италия следва домакинство на Лихтенщайн, до момента в който финландците ще търсят точки от гостуването си на Армения.