Обмяна на левове в евро: Правителството възлага на „Български пощи“ важна роля
Обмяната на левове в евро ще се прави в 2230 станции на „ Български пощи “ в обитаеми места, в които няма банки . Правителството разпореди на „ Български пощи ” ЕАД да прави услуга от общ стопански интерес – обмяна на каса на банкноти и монети от левове в евро за период от 6 месеца, считано от датата на приемането ни в Еврозоната, прецизират от пресцентъра на Министерство на превоза и известията.
Във връзка с това сега сдружението създава проект за образование на към 2500 чиновници , които ще преминат специфична подготовка. Подготвят се и публични поръчки за закупуване на броячи , камери за видеонаблюдение и друго съоръжение.
„ Български пощи разполагат с най-голямата логистична мрежа в страната и тяхната роля ще бъде основна за плавното прекосяване към общоевропейската валута в дребните обитаеми места. Аз съм уверен, че доверието с което се употребява пощенският оператор в допълнение ще способства за гладкото протичане на процеса “ , акцентира министър Георги Гвоздейков след приемането на днешното решение на държавното управление.
Завод в Плевен с 1300 души личен състав стопира производството си




