Областният управител на София: Приемането на парк Врана“ се бави

...
Областният управител на София: Приемането на парк Врана“ се бави
Коментари Харесай

Областният управител на София: Приемането на парк „Врана“ се бави заради пропуски от страна на Столична община


Областният шеф на София: Приемането на парк „ Врана “ се бави поради пропуски от страна на Столична община. Областният шеф на София Стефан Арсов
разкритикува метода, по който Столична община
подхожда към предаването на парк „ Врана “, който по силата на правосъдно решение от 2023 година е приет за напълно държавна благосъстоятелност.
В позиция, оповестена в обществените мрежи,
Арсов упрекна локалната власт в официално и несъответстващо отношение към процеса.

 Областният шеф на София: Приемането на парк Врана се бави поради пропуски от страна на Столична община - Tribune.bg

„ Като регионален шеф на София и представител на държавната власт подобавам с отговорност и разговор към процеса по приемане на парк „ Врана “. Въпреки обществено декларираната „ подготвеност за неотложно предаване “ от страна на Столична община, на процедура следим редовно несъответстващо държание “, показва Арсов.

Според него квалифицираният от Столична община приемо-предавателен протокол съдържа основни пропуски, които вършат процеса недопустим от правна и институционална позиция.

Сред главните неналичия, изтъкнати от регионалния шеф, са:

липса на информация за дължината и положението на оградата на парка;

неявяване на изложение и оценка на дървесната и храстова растителност – видов състав, положение и осъществявана поддръжка;

липса на документи, удостоверяващи настоящото стопанисване, ограниченията за сигурност и достъпа за жителите.

„ Това е в цялостен прорез с обществените заявления на Столична община. Подобно официално отношение към скъп държавен парцел, със предпазен статут, основава действителни опасности за сигурността на посетителите, инфраструктурата и биоразнообразието “, акцентира Арсов.

Той акцентира, че страната е подготвена неотложно да поеме ръководството на парка, само че единствено при съблюдаване на закона и след правене на цялостен, транспарантен и виновен протокол.

„ Всичко друго значи отсрочване, безнаказаност и за жалост – проява на пренебрежение към институциите и публичния интерес “, съобщи още Арсов.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР