Областният управител на Пловдив област проведе днес работна среща във

...
Областният управител на Пловдив област проведе днес работна среща във
Коментари Харесай

Проведе се работна среща за кариерите над Белащица

Областният шеф на Пловдив област организира през днешния ден работна среща по отношение на изтеклите контракти за концесия на компаниите, експлоатирали кариерите над Белащица.

По време на срещата бяха изложени главните тематики и точки, които би трябвало да бъдат прегледани на идна среща от участващите институции и Министерството на енергетиката по проблема. Енергийното министерство е способената институция и точно от нея зависи дали ще бъдат почетени настояванията на компаниите за удължение на добива в концесионната повърхност, която е изтекла, както и желае за позволение за рандеман в нова повърхност от 50 дка на връх " Калоян “.

Срещата в Министерството на енергетиката е планувана за петък, 18 февруари, в София.

Днес в работното заседание в постройката на Областната администрация участваха кметът на община " Родопи ", шефът на РИОСВ-Пловдив Ивайло Йотков, шефът на " Басейнова дирекция “ Георги Велев, представители на " Държавно горско стопанство “ и инициативния комитет на Белащица, който се бори против активността в кариерите над селото.
Източник: plovdiv24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР