Създаден е областен координационен център в област София във връзка с въвеждането на еврото
Областният шеф на област София Стефан Арсов издаде заповед за основаване на регионален координационен център по отношение на въвеждането на еврото в България. Центърът се основава в осъществяване на решения на Министерския съвет от 2025 г, оповестиха от пресцентъра на Областна администрация на област София.
Основната цел на центъра е съгласуваност сред институциите по отношение на контрола на ценообразуването, правилното двойно обозначаване на цените и гарантиране на публичния ред.
В състава му са включени представители на Столична община, Министерство на вътрешните работи, Национална организация за приходите, Комисия за отбрана на потребителите, Агенция „ Митници “, Български пощи, Държавна организация „ Национална сигурност “ и Областна администрация на област София, допълниха от Областна администрация на област София.
Първото съвещание на регионалния координационен център ще се организира на 13 януари 2026 година от 11:00 ч. в постройката на Областна администрация на област София.
В постройката на Министерския съвет през вчерашния ден се състоя първият на новосформирания народен Координационен център за еврото в България, който беше основан
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




