Облачността ще е променлива, по-често значителна и на отделни места

...
Облачността ще е променлива, по-често значителна и на отделни места
Коментари Харесай

Такова време ни предвидиха до Гергьовден

Облачността ще е променлива, по-често забележителна и на обособени места в източните и планинските региони ще превали, допустимо е да прегърми. В петък ще бъде най-вече слънчево, с краткотрайни нараствания на облачността след обяд, само че вероятността за превалявания е доста дребна. Вятърът ще се обърне от юг, ще се покачат дневните температури.

В събота и неделя с югозападен вятър ще остане относително топло, само че облачността от запад ще се усили и ще стартират валежи – през първия ден след обяд единствено на обособени места в западните региони и Рило-Родопската област, в неделя – на доста места в Западна и Централна България.

В неделя в Източна България южният вятър ще се усили, а в Западна вятърът ще се обърне от северозапад и с него ще стартира захлаждане, което при започване на идната седмица ще обхване страната. В понеделник по-интензивни превалявания, съпроводени с гръмотевични стихии, ще има в Западна и Централна България, а във вторник – тук-там и на изток. Най-висока е вероятността за обилни количества дъжд в централните региони от страната.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР