Обжалването на Саутхамптън бе отхвърлено
Обжалването на Саутхамптън против изхвърлянето им от финала на плейофите в Чемпиъншип поради шпионаж беше отхвърлено. Така финалният мач, който ще дефинира последния участник в Премиър лийг, ще се изиграе в събота сред Хъл Сити и Мидълзбро с начален час 17:30 българско време.
Във вторник вечерта самостоятелна дисциплинарна комисия на Английската футболна лига (АФЛ) изключи Саутхамптън от плейофите и върна в тях Мидълзбро, който беше изгубил с общ резултат 1:2 от „ светците “ в полуфиналите.
„ Арбитражен панел на лигата довечера отхвърли жалбата на футболен клуб Саутхамптън против глобата на самостоятелната дисциплинарна комисия след признаването на голям брой нарушавания на правилника на АФЛ. Решението значи, че първичната глоба за изключване от плейофите на Чемпиъншип остава в действие, както и отнемането на четири точки, което ще бъде приложено в класирането за сезон 2026-27, и порицанието по всички обвинявания “, се споделя в изказване на лигата от сряда
Саутхамптън изхвърлен от плейофите на Чемпиъншип поради „ шпионски скандал “, Мидълзбро ще играе на финала
Решението е дефинитивно и клубът няма право на следващо обжалване пред Спортния трибунал.
В свое изказване Саутхамптън дефинира решението като „ извънредно разочароващ резултат “.
Мениджърът на Саутхамптън пое отговорност за шпионския скандал
„ Въпреки че изцяло осъзнаваме сериозността на този въпрос и последвалия го публичен надзор, клубът поредно вярваше, че първичната спортна глоба е непропорционална – позиция, която беше необятно споделена от мнозина във футболната общественост през последните 24 часа. Макар довечера да е мъчителен миг, този футболен клуб ще отговори със примирение, отговорност и решителност да поправи нещата “, оповестиха от Саутхамптън
Междувременно от Хъл Сити показаха неодобрение, че ще би трябвало да се изправят против друг съперник в последния миг. Собственикът Акун Ълъджалъ загатна, че клубът може да предприеме правни дейности, в случай че загуби финала.
Във вторник вечерта самостоятелна дисциплинарна комисия на Английската футболна лига (АФЛ) изключи Саутхамптън от плейофите и върна в тях Мидълзбро, който беше изгубил с общ резултат 1:2 от „ светците “ в полуфиналите.
„ Арбитражен панел на лигата довечера отхвърли жалбата на футболен клуб Саутхамптън против глобата на самостоятелната дисциплинарна комисия след признаването на голям брой нарушавания на правилника на АФЛ. Решението значи, че първичната глоба за изключване от плейофите на Чемпиъншип остава в действие, както и отнемането на четири точки, което ще бъде приложено в класирането за сезон 2026-27, и порицанието по всички обвинявания “, се споделя в изказване на лигата от сряда
Решението е дефинитивно и клубът няма право на следващо обжалване пред Спортния трибунал.
В свое изказване Саутхамптън дефинира решението като „ извънредно разочароващ резултат “.
„ Въпреки че изцяло осъзнаваме сериозността на този въпрос и последвалия го публичен надзор, клубът поредно вярваше, че първичната спортна глоба е непропорционална – позиция, която беше необятно споделена от мнозина във футболната общественост през последните 24 часа. Макар довечера да е мъчителен миг, този футболен клуб ще отговори със примирение, отговорност и решителност да поправи нещата “, оповестиха от Саутхамптън
Междувременно от Хъл Сити показаха неодобрение, че ще би трябвало да се изправят против друг съперник в последния миг. Собственикът Акун Ълъджалъ загатна, че клубът може да предприеме правни дейности, в случай че загуби финала.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




