Нюпорт и Мансфийлд завършиха 1:1 в първия полуфинален плейоф от

...

Нюпорт и Мансфийлд ще решават всичко в реванша

Нюпорт и Мансфийлд приключиха 1:1 в първия полуфинален плейоф от Лига 2, който се игра на „ Нюпорт Стейдиъм “.

Мансфийлд поведе в резултата в 12-та минута, когато Мелис комбинира с Хамилтън, който вкара топката във вратата на Дей.

Дей направи доста положително избавяне в 33-та минута, когато отрази удар на Тейлър Уолкър.

Защитник на Нюпорт почисти пред гол линията в 49-та минута след рисков удар на Уолкър.

Две минути по-късно Нюпорт пропусна доста добра опция да изравни резултата, само че Логан съумя да отрази удара на Падриг Амънд.

Гол за Нюпорт не бе зачетен в 64-та минута поради засада на Уилмът.

Мансфийлд пропусна чудесна опция да вкара втори гол в 67-та минута. След удара на Тейлър Уолкър, топката рикошира в състезател на Нюпорт и бе на път да излъже вратаря Дей, само че той се намеси решаващо и избави.

Нюпорт изравни резултата в 83-та минута, когато бе отсъдена дузпа в интерес на домакините. Ударът на Амънд от бялата точка бе отразен от Логан, само че при добавката ирландският нападател на Нюпорт не пропусна да вкара.

Реваншът в Мансфийлд е в края на седмицата (на 12 май).