Нюкасъл Юнайтед победи Пари Сен Жермен (ПСЖ) с 4:1 в

...

Нюкасъл категорично надигра ПСЖ в паметна вечер за свраките

Нюкасъл Юнайтед победи Пари Сен Жермен (ПСЖ) с 4:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Мигел Алмирон, Дан Бърн, Шон Лонгстаф и Фабиан Шер се разписаха за спечелилите.

Домакинският напън на " свраките " на стадион " Сейнт Джеймсис Парк " в Нюкасъл се отплати в 17-ата минута. Джанлуиджи Донарума избави изстрел на Александър Исак, само че Мигел Алмирон откри резултата при добавката.

Възпитаниците на Еди Хау удвоиха преднината си преди почивката. Дан Бърн засече с глава центриране на Бруно Гимараеш. Първоначално попадението бе анулирано заради засада, само че решението бе променено след намесата на ВАР.

След почивката домакините продължиха да бележат. Шон Лонгстаф също записа името си измежду голмайсторите, с цел да направи задатъка типичен.

Гостите понижиха изоставането си в 57-ата минута. Лукас Ернандес бе прецизен с глава след центриране в наказателното поле на Уорън Заир-Емери.

В добавеното време на конфликта Фабиан Шер приключи крайния резултат с компактен шут отвън наказателното поле и подпечата трите точки за " черно-белите ".

Нюкасъл заема челната позиция в класирането на група " F " с актив от 4 пункта. ПСЖ е втори в подреждането с 3 точки.