Нюкасъл спечели с 3:1 визитата си на Астън Вила в

...

Нюкасъл надви Вила и сложи край на серия от 4 загуби

Нюкасъл завоюва с 3:1 визитата си на Астън Вила в 22-я кръг на Висшата лига. Така свраките сложиха завършек на серия от четири следващи загуби. Поражението пък е първо за Вила като хазаин през сезона. До този миг отборът на Унай Емери имаше 9 победи и реми в 10 срещи на собствен терен.

Два гола за триумфа на Нюкасъл вкара бранителят Фабиен Шер. Той се разписа небрежно в 32-ата и 36-ата минути след статични положения. Шер има към този момент.

Алекс Морено си вкара автогол за 0:3 при започване на второто полувреме. Оли Уоткинс върна едно попадение за Вила в 71-ата минута, с цел да резервира вярата на бирмингамци. Голът е под номер 50 за него в елита. И постави завършек на серия от шест сухи мача. Уоткинс се разписа още един път в края, само че ВАР отсъди засада.

Поражението оставя Астън Вила на четвърто място в класирането с 43 точки – пет зад водача. Червените също така имат и мач по-малко – през днешния ден против Челси. Нюкасъл се изкачи на седма позиция с 32 точки.
Източник: flashnews.bg