Нюкасъл продължава да гледа все по-уверено към спасението, след като

...

Нюкасъл се изкачи над чертата след трета поредна победа, Вила на Джерард започва да потъва

Нюкасъл продължава да гледа все по-уверено към спасението, откакто през днешния ден реализира трета поредна победа и надви с минималното 1:0 над гостуващия Астън Вила в мач от 25-ия кръг на Премиър лийг. Единственото и победно попадение бе дело на Киърън Трипиър в 35-ата минута от директен свободен удар.

Първият половин час от дуела мина най-много под диктовката на Нюкасъл, които бяха доста по-активни и създаваха множеството забавни обстановки в дуела. Това даде резултат в 30-ата минута, когато новото попълнение Калъм Чеймбърс повали Джоузеф Уилок на границата на наказателното поле. Реферът Крейг Поулсън в началото отсъди дузпа, само че след обзор с ВАР промени решението си единствено на фал. Това обаче не попречи на Киърън Трипиър, който извърши превъзходно директния свободен удар и даде пренина на своя отбор.

През второто полувреме футболистите на Стивън Джерард подвигнаха очевидно оборотите спрямо първата част и сътвориха много повече напрежение пред Мартин Дубравка. Бримингмаци съумяха да изравнят в 61-ата минута посредством Оли Уоткинс, само че след консултация с ВАР попадението бе анулирано заради засада.

С тази победа Нюкасъл се изкачи над чертата и към този момент заема 17-ото място в класирането с 21 точки. Астън Вила е на 11-о с 27, въпреки че има единствено една победа в последните си 5 срещи.