Нюкасъл прекъсна серия от 11 поредни мача във всички турнири

...

Калъм Уилсън изтормози Евертън и прекъсна негативната серия на Нюкасъл

Нюкасъл прекъсна серия от 11 следващи мача във всички шампионати без победа, откакто надви с 2:0 над на " ". Два гола на (73', 93') донесоха заслужени три точки за " свраките ", които записаха първи триумф в шампионата от 12 декември. Така Нюкасъл реализира дубъл над Евертън за първи път от сезон 2001/02.

бе направил четири промени спрямо дуела с през седмицата. Коулмън, Сигурдсон, Дукуре и Иуоби стартираха. Манкийо размени Мърфи в състава на гостите.

Нюкасъл изигра много мощно полувреме на фона на представянето си напоследък. " Свраките " имаха и най-чистото състояние за гол преди почивката. В 30-ата минута Калъм Уилсън засече мощно с глава центриране от корнер на Фрейзър, само че Пикфорд съумя да реагира ослепително и да отклони топката, която по-късно рикошира и в напречната греда.

В 53-тата минута още веднъж Уилсън бе извънредно покрай гола, откакто получи след центриране от Фрейзър и стреля от 11 метра, само че топката мина настрана.

Две минути по-късно и Дарлоу се намеси уверено, откакто мазета прекрасен изстрел в далечния ъгъл, насочен от Калвърт-Люин.
50 - Callum Wilson's opener was his 50th Premier League goal and his fifth against Everton - only against West Ham (8) has he scored more in the competition. Leap.
— OptaJoe (@OptaJoe)

При третия си късмет - в 73-тата минута, Калъм Уилсън откри резултата, откакто засече с глава центриране от корнер. Това бе гол №50 за нападателя в Премиър лийг. В 87-ата минута Уилсън бе изведен зад защитата на Евертън, преодоля Пикфорд и стреля от дребен ъгъл, само че топката срещна гредата. В добавеното време голмайсторът на Нюкасъл въпреки всичко означи подобаващ втори гол, откакто бе изведен от Люис и останал непокрит, оформи крайния резултат.

Премиър лийг 21 кръг, събота 30 януари  Евертън 0:2краен резулат  Нюкасъл