Нюкасъл прекъсна негативната си серия от три поредни загуби с

...

Нюкасъл се пребори за точка на Молиню

Нюкасъл прекъсна отрицателната си серия от три следващи загуби с Премиър лийг, откакто приключи 1:1 с Уулвърхамптън на " Молиню ". Притиснатите от травми " свраки " поведоха с гол на Мигел Алмирон (7'), само че Леандер Дендонкер (14') изравни скоро по-късно. До края две значими намеси на Мартин Дубравка и изчистване от голлинията донесоха точката на гостите.

Нуно Еспирито Санто направи една смяна спрямо последния мач в Премиър лийг - Рубен Невеш стартира вместо Райън Бенет. Цели пет бяха корекциите в състава на Стив Брус - Киърън Кларк, Пол Дъмет, Шон Лонгстаф, Матю Лонгстаф и Дуайт Гейлс стартираха за " свраките ".

Двубоят стартира добре за гостите, които поведоха в седмата минута след гол на Амирон. Вилемс проби отляво и пусна в наказателното поле към Гейл, който отклони топката на пътя на парагваеца. Алмирон стреля добре от придвижване - 0:1.

Уулвс обаче отговори стремително и в 14-ата минута Леандер Дендонкер изравни резултата, откакто защитата на Нюкасъл го изпусна след корнер пред вратата на Дубравка. Белгиецът засече от воле за 1:1.

Стив Брус трябваше да направи две насилствени смени през първото полувреме, защото Пол Дъмет и Гейл получиха травми.

В 34-тата минута Дубравка се намеси решаващо след удар с глава от близко на Хименес.

@HecoDubravka on top form yet again. #NUFC pic.twitter.com/CUvra5FahV
— Newcastle United FC (@NUFC) January 11, 2020 Две минути след подновяването на играта Матю Лонгстаф почисти от голлинията удар на Дохърти, а в 76-ата Дубравка за повторно избави Нюкасъл от несъмнено попадение, откакто отрази изстрел с глава от близко на Нето. СТАТИСТИКА ТУК! Премиър лийг 22 кръг, събота 11 януари  Уулвърхамптън 1:1краен резулат  Нюкасъл