Нюкасъл постигна петата си поредна победа в Премиър лийг, благодарение

...

Исак поведе Нюкасъл към безценен обрат и пета поредна победа

Нюкасъл реализира петата си поредна победа в Премиър лийг, с помощта на която си върна трето място във краткотрайното класиране, откакто надви с 2:1 над Брентфорд като посетител. Домакините играха по-добре през първата част и взеха задатък след гол от дузпа на Айвън Тони в самия край. Нападателят на „ пчеличките “ пропусна още един 11-метров углавен удар, а друго негово попадение бе анулирано поради засада. След почивката Нюкасъл се преобрази и стигна до цялостен поврат след автогол на Давид Рая (54`) и ужасно осъществяване на Александър Исак (61`).

Томас Франк бе направил три промени от мача с Манчестър Юнайтед. Хики, Дасилва и Шейд стартираха за лондончани.

Александър Исак бе предпочетен пред Калъм Уилсън за върха на офанзивата на Нюкасъл. Джо Уилок също бе титуляр, само че Сен-Масимен въобще не бе в групата.

Брентфорд стартира сносно дуела и в осмата минута домакините стигнаха до гол. Ник Поуп мазета удар на Понтус Янсен с глава, само че Айвън Тони направи добавката от близко. След намесата на ВАР обаче попадението бе анулирано поради тънка засада на нападателя, който със напълно малко бе зад Фабиан Шер.

В 14-ата минута удар с глава на Янсен мина на сантиметри над напречната греда. В 27-ата минута Брентфорд получи дузпа, откакто Ботман фаулира Шейд в наказателното поле. Ник Поуп обаче избави удара от бялата точка на Айвън Тони, като това бе първа пропусната дузпа след 24 сполучливи такива.

Четири минути преди почивката домакините получиха втора дузпа, откакто Исак подвигна високо крайник и ритна в наказателното поле Хенри, който бе на път да засече центриране от корнер. Този път Тони бе прецизен и даде подобаващ задатък на лондончани.

Нюкасъл обаче бързи обърна нещата в своя изгода след почивката. В 54-тата минута Дави Рая си означи автогол, откакто отклони в личната си врата центриране на Жоелинтон. В 61-вата Александър Исак направи цялостен поврат след страховит удар от границата на наказателното поле.

„ Свраките “ играеха много по-добре през второто полувреме и можеха да стигнат до още голове, само че попадение на Калъм Уилсън бе анулирано поради игра с ръка.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.