Нюкасъл постигна първа победа в Премиър лийг от началото на

...

Чакането за Нюкасъл свърши! Свраките с първа победа

Нюкасъл реализира първа победа в Премиър лийг от началото на сезона, откакто надви с 1:0 над Уотфорд на " Сейнт Джеймсис Парк ". Единственото попадение осъществя Айосе Перес (65'), откакто преди този момент гостите пропуснаха няколко доста положителни положения, а удар на Перейра бе срещнал гредата. Благодарение на този първи триумф " свраките " се изкачиха над зоната на изпадащите.

Рафа Бенитес бе направил една смяна - Хосе Саломон Рондон стартира за първи път в Премиър лийг от 22 септември. Венецуелецът размени Айосе Перес на върха на офанзивата. Хосе Холебас се завърна в стартовия състав на Уотфорд за сметка на Адам Масина.

Гостите сътвориха няколко положителни благоприятни условия през първата част. Още в 15-ата минута Мариапа бе оставен самичък на далечната греда, където засече с глава. Ударът му бе блокиран, само че по-късно топката още веднъж стигна до него. Добавката му от дребното наказателно поле обаче не бе точна. Деулофеу също пропиля два чудесни шанса, откакто стреля настрана от вратата от положителни позиции.

В 49-ата минута удар на Перейра срещна гредата, а малко по-късно Каткарт стреля с глава над вратата. Уотфорд изглеждаше доста рисково на контраофанзива, само че гостите по този начин и не успяваха да се възползват от обстановките, до които стигнаха. Така се стигна до 65-ата минута, когато Ки центрира доста добре от фаул, а Перес засече с глава - 1:0. В добавеното време Окака пропусна страхотна опция да изравни.
До края " свраките " удържаха задатъка си и се поздравиха с първа победа, с помощта на която излязоха от зоната на изпадащите и към този момент са 17-и с актив от шест точки. Уотфорд заема осма позиция с 19 пункта. СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК! Премиър лийг 11 кръг, събота 3 ноември  Нюкасъл 1:0краен резулат  Уотфорд