Нюкасъл постигна изключително важна победа с 2:1 при гостуването на

...

Само Нюкасъл направи решаваща крачка към спасяването

Нюкасъл реализира извънредно значима победа с 2:1 при гостуването на Лестър в мача от 33-ия кръг на британското състезание и по този метод направи решаваща крачка към запазването на своя първокласен статут във Висшата лига.

Нюкасъл можеше да поведе още в 4-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Лестър Айосе Перес стреля с глава, само че Каспер Шмайхел направи решаващо избавяне.

Нюкасъл поведе в резултата в 18-та минута, когато Айосе Перес финтира двама футболисти на Лестър, след което подаде към Джонджо Шелви, който с доста прекрасен удар от границата на наказателното поле вкара топката във вратата на Шмайхел, който можеше да реагира по-добре.

Дуайт Гейл стреля от фаул в 48-та минута, само че изпрати топката над напречната греда в навън.

Нюкасъл съумя да удвои своята преднина в 75-та минута. След доста груба неточност в отбраната на Лестър Айосе Перес се възползва по превъзходен метод и с прехвърлящ удар вкара топката във вратата на Каспер Шмайхел.

Лестър понижи пасива си в 84-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Нюкасъл Шинджи Оказаки смъкна топката с глава към Джейми Варди, който от близко не пропусна да вкара.

Нюкасъл бе доста покрай реализирането на трети гол в 88-та минута, само че след удара на Мат Ричи топката мина на сантиметри настрана от левия дирек на вратата на Шмайхел.

С тази победа Нюкасъл се изкачи на десето място в класирането с актив от 38 точки, до момента в който Лестър е осми с 43 точки.

Уест Бромич Албиън изпусна успеха против Суонси и мачът приключи 1:1, като по този метод възможностите на домакините да се спасят извънредно доста понижиха.

Лукаш Фабиански направи положително избавяне в 12-та минута, когато отрази удара на Крис Брънт.

Пред Андре Аю се откри отлична опция в 40-та минута, само че топката мина настрана от левия дирек на вратата на Фрейзър Фостър.

Фабиански направи ново доста значимо избавяне в добавеното време на първата част, когато избави удара на Джей Родригес.

Уест Бромич поведе в резултата в 54-та минута с гол на Джей Родригес.

Суонси съумя да изравни резултата в 75-та минута с гол на Тами Ейбрахам.

След това тъждество Суонси е петнайсти с 32 точки, а Уест Бромич е финален с 21 точки.

Брайтън и Хъдърсфийлд приключиха 1:1.

Домакините поведоха в резултата след автогол на Льосъл в 29-та минута.

Муние изравни резултата в 33-та минута.

Брайтън приключи мача с човек по-малко, откакто Прьопер бе изпъден с пряк червен картон в 74-та минута.

Брайтън е тринайсти с 35 точки, а Хъдърсфийлд шестнайсти с 32 точки.

Бърнли реализира цялостен поврат от 0:1 до 2:1 при гостуването си на Уотфорд от 33-ия кръг на Висшата лига.

Гол на Крис Ууд не бе зачетен поради засада в 3-та минута.

Трой Дийни стреля рисково с глава в 10-та минута, само че топката мина на сантиметри настрана от десния дирек на вратата на Ник Поуп.

Перейра изведе „ стършелите “ напред в резултата с гол в 61-та минута.

Бърнли реализира цялостния поврат в границите на три минути.

Сам Воукс изравни резултата в 70-та минута.

Победното попадение за Бърнли осъществя Джак Корк в 73-та минута.

Бърнли е седми в класирането с 49 точки, до момента в който Уотфорд е дванайсти с 37 точки.

Кристъл Палас на два пъти повеждаше в резултата при гостуването на Борнемут, само че в последна сметка дуелът приключи 2:2. По този метод лондончани пропуснаха добра опция да победят и да създадат значима крачка към запазването на своето място в Премиършип.

Лука Миливойевич изведе Кристъл Палас напред в резултата с гол в 47-та минута.

Домакините изравниха с гол на Мусе в 65-та минута.

Кристъл Палас още веднъж поведе в резултата с гол на Уилфред Заха в 75-та минута.

Джошуа Кинг означи изравнителното попадение за Борнемут в 89-та минута.

Борнемут е единайсти с 38 точки, а Кристъл Палас е седемнайсти с 31 точки и е единствено с три над зоната на изпадащите.