Нюкасъл победи с 2:0 Манчестър юнайтед и го измести от

...

"Нюкасъл" надигра "Манчестър юнайтед" и го измести от третото място

Нюкасъл " победи с 2:0 " Манчестър юнайтед " и го измести от третото място във Висшата лига. Домакините имаха преимущество през по-голямата част от срещата.

Това беше трети следващ мач без победа за " Манчестър юнайтед " във Висшата лига, като отборът на Ерик загар Хаг не означи гол в тези срещи.

" Нюкасъл " стартира мача по-добре. Шон Лонгстаф пропусна добра опция. Александър Исак стреля с глава малко по-късно, само че Давид де Хеа избави. Топката стигна до Джоузеф Уилок, който обаче я прати право във вратаря.

Антони опита удар за гостите, само че не откри вратата. " Нюкасъл " атакуваше по-често, само че мъчно създаваше рискове. Лонгстаф опитва удар в 38-ата минута, само че не уцели вратата. Уилок също стреля неопределено.

След почивката и двата тима мъчно създаваха положения и залагаха на опити за далечни удари.

В 65-ата минута домакините въпреки всичко поведоха. Бруно Гимараеш центрира, Алан Сен-Максимилен смъкна топката към Уилок, който се разписа. " Нюкасъл " беше покрай втори гол 10 минути по-късно. Жоелинтон стреля с глава, Де Хеа избави, а топката се удари и в гредата. В 88-ата минута Калъм Уилсън означи втория гол за " Нюкасъл " с глава.

" Нюкасъл " е с 50 точки, с колкото е и " Манчестър юнайтед ".
Източник: dnevnik.bg