Ню Йорк Рейнджърс поведе с 2-1 победи във финалния плейоф

...

Ню Йорк Рейнджърс дръпна на Флорида

Ню Йорк Рейнджърс поведе с 2-1 победи във финалния плейоф в Източната конференция на НХЛ след победа в третия мач против Флорида с 5:4.

Рейнджърс стигна до триумфа с гол на шведа Алекс Венберг в 5:35 минута на продължението на мача.

Двата тима си размениха по два гола в първата третина - Сам Райнарт вкара две попадения за Флорида, а за гостите се разписаха Алексис Лафрение и Баркли Гудроу.

Рейнджърс доминираше през втората част и с нови попадения на Лафрение и Гудроу поведе с 4:2, само че Флорида прати мача в продължение след два бързи гола при започване на последната третина посредством Александър Барков и Густав Форслинг.

Вратарят на Рейнджърс Игор Шестьоркин избави 33 удара, а стражът на Флорида Сергей Бобровски направи 18 спасявания.
Източник: lupa.bg