Ню Йорк победи Сан Антонио с 94-90 като гост в

...
Ню Йорк победи Сан Антонио с 94-90 като гост в
Коментари Харесай

След цели 53 години: Ню Йорк Никс отново е с титлата в НБА!

Ню Йорк победи Сан Антонио с 94-90 като посетител в пети мач от финалите на Националната баскетболна асоциация (НБА) и завоюва първата си шампионска купа от 1973 година

Така серията завърши при 4-1 в интерес на Ню Йорк. Отборът завоюва третата си шампионска купа в НБА, като първите си две трофеи завоюва през 1970 и 1973 година

Сан Антонио приключи втори в класирането на Западната конференция след постоянния сезон. В плейофите тимът победи Портланд (4-1) в първия кръг, Минесота (4-2) във втория кръг и Оклахома Сити (4-3) във финалите на конференцията. Ню Йорк приключи трети в Източната конференция и победи Атланта (4-2), Филаделфия (4-0) и Кливланд (4-0) в елиминационните кръгове.

Това беше вторият път, когато Ню Йорк и Сан Антонио се срещнаха във финалите на НБА. Първият път беше през 1999 година, когато Сан Антонио надви с 4-1. Отборът има пет шампионски трофеи зад тила си, като завоюва шампионата през 2003, 2005, 2007 и 2014 година, като загуби единствения си край през 2013 година

Оклахома Сити завоюва шампионата на НБА предишния сезон. Отборът завоюва и постоянния сезон.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР