Ню Йорк навакса изоставане от 21 точки, за да спечели

...

Ню Йорк навакса 21 точки за обрат срещу Филаделфия

Ню Йорк навакса закъснение от 21 точки, с цел да завоюва със 108:97 против Филаделфия в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна лига. Гостите от 76-ърс натрупаха задатъка си още в първата четвърт, само че отбраната им позволи доста неточности и на полувремето водеха единствено с 53:51. Заключителната част стартира с тройка на Тайризи Макси, само че Никс дадоха отговор със серия на 15-2 и откакто поведоха с 91:84, до края на мача не допускаха поврат.

Джулиъс Рандал приключи с 24 точки, 9 битки и 7 асистенции. Иван Фурние влезе от пейката и добави 17 точки за спечелилите, а Никс към този момент има 29 победи от 55 мача и заема седмата позиция на Изнток. Джоел Ембийд наниза 31 точки за Филаделфия, като съумя при 18 от 19-те си изстрела от наказателната линия. Той добави 14 битки, а Филаделфия заема втора с 34/18.

В различен мач от предходната нощ Минесота победи Денвър със 128:98 . Майк Малоун бе дал отмора на редица от титулярите си след успеха над Атланта и това бе една от аргументите за провалянето. Аут бе Никола Йокич, а отвън състава бяха още Джамал Мъри, Ерон Гордън и Кентавиус Клодуел-Поуп.

За Тимбърулвс не игра Карл Антъни-Таунс, само че неговото неявяване бе обезщетено. Най-много точки осъществя Антъни Едуардс с 20, а Диаджело Русел добави 18. Минесота доминираше през целия мач и още през първата четвърт направиха разликата двуцифрена. В един миг тя набъбна на цели 40 точки.

Майкъл Портър-джуниър беше единствения титуляр в състава на Денвър и вкара 22 точки, Антъни Едуардс де отличи с 20 точки.