Ню Йорк изпусна 23 точки разлика, но все пак изтръгна

...

Ню Йорк изпусна 23 точки аванс, но надви Атланта в продължение

Ню Йорк изпусна 23 точки разлика, само че въпреки всичко изтръгна успеха против Атланта със 136:131 (33:24, 34:26, 29:28, 22:40, 18:13) след продължение като посетител. Никс водеха с 96:73 в края на третата четвърт, само че Трей Йънг и компания се съвзеха и пратиха мача в продължение, в което силите им не устояха.

Гостите от Ню Йорк последователно увеличаваха задатъка си, като преднината им бе 17 точки на почивката, а в края на третата част набъбна на 23 пункта. Невероятна четвърта част на Трей Йънг, осъществил 27 от 40-е точки на Хоукс в интервала, ускори “ястребите” към поврат. Йънг първо вкара тройка от логото за 116:118 с оставащи 47 секунди, а по-късно наниза и флоутър с табло през човек, с цел да изравни резултата по 118. Въпреки напъните му, Хоукс изгубиха дуела в продължението - 131:136 за Ню Йорк.

John Collins protects the paint for the @ATLHawks! pic.twitter.com/w7jZSxbSvg
— NBA (@NBA) 12 март 2020 година Джулиъс Рандъл записа “дабъл-дабъл” 33 точки и 11 битки за спечелилите. Новобранецът Ар Джей Барет вкара 26 точки, Мичъл Робинсън не пропусна от полето за 16 точки (7/7 стрелба), Мо Харклес добави 14 точки, 6 битки и 6 асистенции, а Кевин Нокс и Елфрид Пейтън (12 асистенции) се разписаха надлежно с 11 и 10 точки.

Трей Йънг бе над всички за Атланта с 42 точки и 11 асистенции. Джон Колинс се отличи с “дабъл-дабъл” 22 точки и 15 битки, ДиАндре Хънтър и Джеф Тийг вкараха по 15 точки, а Кам Редиш остана с 11 точки от пейката.