Ню Йорк Айлендърс реализира четири шайби в рамките на 3:30

...

Ню Йорк Айлендърс победи Детройт след невероятен обрат

Ню Йорк Айлендърс осъществя четири шайби в границите на 3:30 минути в последните 6 минути на постоянното време, с цел да обърне гостуващия Детройт от 2:5 до 6:5.

Това обаче не бе всичко в срещата, защото 29 секунди преди края "червените крале " изравниха, само че с гол на Брок Нелсън в продължението Айлендърс съумя да завоюва със 7:6. Срещата, която може да бъде сериозен претендент за мач на годината в НХЛ, стартира чудесно за гостите от Детройт, които поведоха с 3:0 след края на първата третина след голове на Антони Манта, Мартин Фърк и Хенрик Цетерберг. Джордан Ебърле върна един гол за "островитяните " във втората част, а Брок Нелсън понижи на 2:3 3:02 минути след края на третата третина.

Детройт обаче стигна бързо до нови две попадения, с цел да възвърне задатъка си от три гола посредством Дарън Хелм и Манта, само че голове на Нелсън, Андерс Лий, Ник Леди и Джош Бейли доведоха резултата до 6:5 в интерес на Ню Йорк единствено 1:49 минути преди края. Все отново Детройт стигна до изравняването, а с това и до точката посредством Майк Грийн, който бе прецизен 29 секунди преди края.

В продължението на срещата Брок Нелсън оформи хеттрика си, донасяйки успеха на отбора си 3:15 секунди след началото на спомагателната част. Далас реализира пета поредна победа, откакто се наложи с 4:3 след дузпи над първенеца Питсбърг. Райли Шийхан и Карл Хагелин дадоха задатък от два гола на Питсбърг при започване на мача, само че Тайлър Сегин понижи още преди края на първата третина. Последва напразна втора третина, а в третата Далас реализира цялостен поврат с попадения на Джон Клингберг и Дан Хамхуйс. Гол на Джъстин Шулц 1:13 минути преди финалната сирена обаче докара резултата до 3:3. В продълженията гол не падна, а при дузпите само Тайлър Сегин откри път към мрежата, като по този начин донесе успеха на отбора си.

Първенство на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ):

Ню Йорк Айлендърс - Детройт 7:6 след продължение
Ню Йорк Рейнджърс - Калгари 4:3
Вашингтон - Кълъмбъс 4:2
Флорида - Лос Анджелис 1:3
Каролина - Ванкувър 4:1
Уинипег - Сейнт Луис 2:5
Далас - Питсбърг 4:3 след дузпи
Анахайм - Едмънтън 3:2