НЮ ЙОРК (AP) — Употребата на алкохол, никотин и марихуана

...
НЮ ЙОРК (AP) — Употребата на алкохол, никотин и марихуана
Коментари Харесай

Употребата на наркотици сред тийнейджърите остава ниска, но проучването открива малък ръст в употребата на хероин и кокаин

НЮ ЙОРК (AP) — Употребата на алкохол, никотин и марихуана от младежи остава на рекордно ниски равнища, съгласно резултатите от националното изследване, оповестени в сряда.

Те обаче употребяват доста енергийни питиета. И има леки, само че притеснителни нараствания на използването на хероин и кокаин.

Но като цяло констатациите демонстрират, че младежите пият, пушат и използват субстанции с доста по-ниски равнища, в сравнение с в предишното.

Две трети от 12-класниците тази година споделиха, че не са употребявали алкохол, марихуана, цигари или електронни цигари през предходните 30 дни. Преди 30 години — преди появяването на електронните цигари — цифрата беше по-близо до към една трета.

Сред учениците от 10 клас 82% споделиха, че не са употребявали нито едно от тези субстанции неотдавна. Сред осмокласниците 91% не са употребявали нито един от тях. И двете са върхове за тези възрасти в годишното изследване.

Констатациите наподобява отразяват и други изследвания, които демонстрират продължаващ спад в...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР