НЮ ЙОРК (AP) — Спенсър Динуиди и Ник Клакстън отбелязаха

...

Нетс откриват преднина от 32 точки, победиха Тъндър със 124-115, за да сложат край на поредицата от 5 загуби

НЮ ЙОРК (AP) — Спенсър Динуиди и Ник Клакстън означиха по 23 точки и Бруклин Нетс прекъснаха загуба от пет мача поредност, като победи Оклахома Сити Тъндър със 124-115 в петък вечер.

Кем Томас се измъкна от спада в стрелбата 0 към 20 с 19 точки, в това число 16 в най-доминиращия първи полусезон на Нетс. Те водеха със 75-47 на почивката и с 32 през третата четвърт, преди късен пробив от Тъндър да го направи близо.

Шай Гилгеус-Александър имаше 34 точки, девет асистенции и шест битки за Тъндър, които изпуснаха две следващи след серия от пет победи. Джалън Уилямс добави 20 точки, а Чет Холмгрен имаше 17.

Провалът на Нетс стартира с домакинска загуба със 144-122 от Милуоки на 27 декември, когато те дадоха отмора на трима титуляри и не пуснаха Томас – титуляр по това време – или Микал Бриджис след първата четвърт. Те бяха санкционирани със $100 000 в четвъртък, първият тим, осъден за нарушение на политиката за присъединяване на играчи в лигата, която влезе в действие този сезон.