НЮ ЙОРК (AP) — Роналд Акуня младши направи титаничен хоумрън,

...

Хоумърс от Акуня, Албис и Олсън на 3-то място водят Мортън и Брейвс до победа с 4-2 над Метс

НЮ ЙОРК (AP) — Роналд Акуня младши направи колосален хоумрън, тъкмо преди Ози Албис и Мат Олсън също влезе надълбоко в третия ининг и Атланта Брейвс победи Ню Йорк Метс с 4-2 в петък вечер.

Чарли Мортън (3-0) направи седем превъзходни ининга, до момента в който тимовете играха през дъждовни капки в мач закъсняха с 55 минути първоначално. Атланта завоюва третата си поредна победа, откогато беше затрит на Доджър Стейдиъм предишния уикенд, с два почивни дни сред тях.

Франсиско Линдор се утвърди при първия удар на Мортън в седмия, един от единствено трите попадения след 40-годишния остарял десничар. Той удари седем и изхвърли един в четвъртия си следващ първокласен старт, надминавайки 2000 ининга в огромния шампионат.

A.J. Минтер удари и тримата тарани в осмия. Райзел Иглесиас направи три аута за своето 10-то избавяне от 12 положения този сезон и 200-то в кариерата му.

След като се отхвърли от двукратния RBI сингъл на Пийт Алонсо, Иглесиас отдръпна Дж.Д. Мартинез в придвижване към центъра.