НЮ ЙОРК (AP) — Милиардерите Майкъл и Сюзън Дел подхранват

...
НЮ ЙОРК (AP) — Милиардерите Майкъл и Сюзън Дел подхранват
Коментари Харесай

Майкъл и Сюзън Дел финансират медицински център „изкуствен интелект“ с подарък от 750 милиона долара за Тексаския университет

НЮ ЙОРК (AP) — Милиардерите Майкъл и Сюзън Дел подхранват упоритостите на Тексаския университет в Остин за медицински проучвания с подарък от 750 милиона $, който дава обещание да усъвършенства грижите за пациентите посредством изкуствен интелект и да усили опциите за опазване на здравето за процъфтяващата столица на щата.

The UT Dell Medical Центърът, разгласен във вторник, се чака да отвори порти през 2030 година като перлата в короната на нов проучвателен кампус с повече от 300 акра. Университетът чака тази есен да направи първа копка на това, което учебните ръководители назовават ​​първата болница в страната, „ родна за ИИ “.

Дарението прави двойката първите донори на Тексаския университет, които дават повече от 1 милиард $, съгласно чиновници на системата, надграждайки две десетилетия поддръжка за образованието по компютърни науки, здравното учебно заведение и стипендии за студенти с най-сериозни финансови потребности.

За Майкъл Дел, създател и основен изпълнителен шеф на Dell Tec...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР