Бившият телевизионен водещ Карлос Уотсън е осъден в съдебен процес за фалита на стартиращата компания Ozy Media
НЮ ЙОРК (AP) — Бившата телевизионна персона Карлос Уотсън беше наказан във вторник по дело за федерален финансов скрит план за Ozy Media, амбициозна започваща компания, която се срина откакто различен изпълнителен шеф се показва за изпълнителен шеф на YouTube, с цел да популяризира триумфа на компанията.
53-годишният Уотсън беше освободен под гаранция, само че беше арестуван, с цел да изчака присъдата, планувана за 18 ноември.
Базираният в Бруклин американски прокурор Бреон Пийс сподели, че присъдата държи Уотсън виновен за „ нагли закононарушения “, които са имали за цел да запазят финансово усложнения Ози, само че в последна сметка го потопиха.
„ Журито откри, че Уотсън е бил лъжец, който е изричал неистина след неистина, с цел да измами вложителите да купят акции в неговата компания “, сподели Пийс в изказване, добавяйки, че компанията „ се срина под тежестта на нечестните схеми на Уотсън.
Офисът на Peace сподели, че правосъдните заседатели са намерили Уотсън за отговорен по всички упрекнат...
Прочетете целия текст »




