Ню Орлиънс Пеликанс навакса 24 точки изоставане от средата на

...

Бостън пропиля 24 точки аванс и загуби от Ню Орлиънс след продължение

Ню Орлиънс Пеликанс навакса 24 точки закъснение от средата на третата четвърт и победи със 120:115 след продължение Бостън Селтикс в един от най-интересните мачове от програмата на Националната баскетболна асоциация тази нощ.

" Пеликаните " изглеждаха обречени на загуба, само че водени от двете си звезди Брендън Инграм и Зайън Уилямсън съумяха да сътворят един от най-големите обрати в клубната история.

Инграм приключи срещата с 33 точки, като изключително значима се оказа тройката половин минута преди края на продължението, която изведе Ню Орлиънс напред в резултата.

B.I., Zion combine for 44 in the 2nd half & OT to lead the back from 24 down, the franchise's largest-ever comeback!: 33 PTS (20 in 2H/OT): 28 PTS (24 in 2H/OT)
— NBA (@NBA) Уилямсън приключи дуела с 28 точки, като 24 от тях пристигнаха през второто полувреме и в продължението, което Ню Орлиънс взе с 12:7. Това бе 13-и триумф през сезона за " пеликаните ", а още 17 точки за постигането му прибави Джош Харт.

За гостите от Бостън, които инкасираха 15-о проваляне през акцията и вършат най-лошия си старт на сезона от шест години насам, най-резултатен с 32 точки бе Джейсън Тейтъм, а още 25 прибави Джейлън Браун.