Радостин Василев се обяви за Робин Худ: Тепърва започваме да взимаме от богатите и ще даваме на бедните
„ Нямам нищо срещу да съм гамен в борбата с мафията, Робин Худ, в случай че желаете ме наричайте, няма проблем. Тепърва започваме да взимаме от богатите и ще даваме на бедните. Досега не можем да реализираме, тъй като мутренското ръководство продължава да е водещо в България. “ Това сподели водачът на МЕЧ Радостин Василев.
„ Всичко, което Киселова направи е политическа принуда, напън, мутренски способи против една парламентарна група, която Зафиров назовава креслива, само че в действителност тя предлага единствените решения опозиционни в полза на хората “, добави той.
Радостин Василев разгласи гражданско непокорство и съобщи, че ще даде ръководителя на Народно събрание на прокурор.
„ Това, което направи Киселова, в случай че беше законосъобразно и в случай че в действителност се беше разпаднала групата на МЕЧ, аз нямаше да го оборвам. Но тъй като е незаконосъобразно, тъй като не дава отговор на самия устав, не просто на духа на закона, то е незаконосъобразно, тъй като е направено с единствената цел да бъда погубен като политическо посланичество в цялостния му тип в Народното събрание, реакцията ни ще бъде пропорционална “, сподели още той.
Правилникът не разрешава да бъде разформирована групата на МЕЧ.
Няма фактическа аргументация. За това има две решения на Конституционния съд – от 2003 година, от 2010 година, които изясняват какво е вакантност. Имаме доста сериозна процедура. Тя не е конституционалист. Тя е самозванец, който сложиха да ръководи българския парламент некадърно. Това е истината. Аз ще застана и няма да я пусна да седне на председателското място. И би трябвало да ми пролетят кръв, с цел да ме махнат там. Не с цел да пазя мен, с цел да пазя истината. “, безапелационен бе Василев.
напомня още по тематиката:
Радостин Василев с ВЗРИВ в ефир!: Блокираме целия парламент, къщата на Борисов ще гори като на Цар Киро! Вчера осъдих Слави Трифонов (ВИДЕО)
Източник: Българска национална телевизия
Още вести четете в: България За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




