Няма значение, че не са спечелили в осем предишни мача,

...

Докато войната бушува, Палестина по някакъв начин извежда отбор на Купата на Азия... Mail Sport се присъедини към играчи и фенове в Катар, за да стане свидетел на обединяващата сила на футбола

Няма значение, че не са спечелили в осем предходни мача, последната им победа беше успех с 2-1 над Бахрейн през март предходната година.

Значението беше, че този тим съумя през вчерашния ден да играе, до момента в който бомбите не престават да удрят близки в Газа след ужасяващата офанзива на Хамас против Израел на 7 октомври.

Палестина падна с 4-1 проваляне против Иран в първия им мач на Купата на африканските народи

Имаше мощна поддръжка за Палестина от последователите на фона на продължаващата война в Газа

Нападателят на Рома Сардар Азмун вкара четвъртия гол, като Иран направи ослепителен старт в група C

Вашият браузър не поддържа iframes.

Изправяйки се против Иран, който е номер 21 в света, идната задача постоянно щеше да бъде стръмна. Допуснатите два гола за 12 минути потвърдиха също толкоз доста.