Няма увеличение на фалшивите банкноти, но ако влезем в еврозоната

...
Няма увеличение на фалшивите банкноти, но ако влезем в еврозоната
Коментари Харесай

Финансист обясни как най-лесно да разпознаем фалшивите банкноти

Няма нарастване на подправените банкноти, само че в случай че влезем в еврозоната (което не е добре за нас, българите), това автоматизирано ще завиши количеството имитации в България. Това сподели в изявление за БНР финансистът Макс Баклаян, който разяснява тематиката след засечена подправена банкнота от 500 евро.

Когато става въпрос за банкноти с огромна деноминация като 500 евро, качеството на фалшификата би трябвало да е извънредно положително, с цел да бъде призната от системата, уточни той.

Забелязахме, че банкнотата минава през профилирани машини за инспекция на истинността на банкноти, посочи Баклаян.

При подправената банкнота обаче хартията е по-дебела, а водният знак - по-скоро рисунка. Освен това, нивото на щемпел не е толкоз точно, колкото при същинската, добави финансовият специалист.

Задната страна на подправените банкноти не е толкоз добре направена, тъй като хората гледат главно предната, акцентира той. По думите му, най-често фалшифицираните банкноти са и най-използваните.

Вече има много повече подправени петдесетолевки, в сравнение с двайсетолевки, удостовери Макс Баклаян.

Когато вдигнете банкнотата към светлината, в случай че е същинска, ще видите, че в частта на водния знак тя е по-тънка и транспарантна, а когато е подправена, е просто рисунка. Холограмната лента, в случай че е същинска, образува цветовете на дъгата. Ако банкнотата е подправена, тя е просто сребриста, разясни още Макс Баклаян.

В момента, в който мине през ръцете на експерт, шансът да се пропусне подправена банкнота е нула, заключи той.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР