Няма спасител - всеки от нас е отговорен за обществото,

...
Няма спасител - всеки от нас е отговорен за обществото,
Коментари Харесай

Васил Терзиев в АУБ: Няма спасител - всеки от нас е отговорен за обществото, което изграждаме

„ Няма избавител - всеки от нас е виновен за обществото, което построяваме ".

Това сподели кметът на София Васил Терзиев по време на събитие на тематика „ Тежестта на столицата: София сред националните упования и европейските упоритости ", проведено от студентския клуб „ Модел европейски съюз " към Американския университет в България.

По време на срещата със студенти и посетители той приказва за провокациите пред ръководството на столицата, за нуждата от устойчиви политики и за персоналната отговорност на способните хора да се включват в публичния живот.

По думите му огромната смяна стартира тогава, когато повече готови, способни и честни хора изберат да не стоят настрани от обществения живот, а да поемат своята част от отговорността за посоката, в която се развива обществото.

По време на полемиката Терзиев очерта по-широката роля на София като град, който би трябвало да бъде деен, различим и конкурентен на европейската сцена.

" Мястото на столицата измежду европейските градове не се печели с периферно наличие, а с дейна работа, интернационално присъединяване и потенциал за партньорства. " Според него София към този момент заема все по-видимо място в европейските градски мрежи и все по-често получава самопризнание за хората, екипите и капацитета, които има.

Той беше безапелационен, че отдръпването на способните хора от публичния и политическия живот има висока цена. „ Ако способните хора стоят надалеч от публичния живот, не можем да се оплакваме от резултатите ", съобщи Терзиев.

Според него положителните политики се вършат от положителни и готови хора, а отводът от присъединяване оставя значимите решения в ръцете на тези, които нямат нито потенциала, нито моралния компас да ги вземат в полза на обществото.

Васил Терзиев обърна особено внимание на компликацията да се вършат промени в среда, в която всяка значима политика минава през тежки институционални и политически трудности. „ Някои политики не се одобряват от първия или втория път, а може би от третия или тридесетия. Устойчивата смяна идва не с отвод, а с неизменност и дарба да защитаваш верните решения даже когато те срещат опозиция. "

В обръщението си към студентите кметът на София насърчи младежите да мислят освен за персоналния си триумф, само че и за това какво вършат с него.

„ Важното не е дали успяваш, а какво избираш да правиш с този триумф ", сподели той. По думите му в един миг човек би трябвало да е подготвен да върне освен времето си, само че и силата, опита и репутацията си, с цел да помогне на другите и да способства за по-добро общество, осведомят от Следствен отдел към окръжна прокуратура.

Завръщането в АУБ беше и персонално прекарване за кмета на София. Той акцентира смисъла на университета за своето развиване и за образуването на полезностите, които и през днешния ден следва в обществения живот.

Срещата мина при мощен интерес и деен разговор със студентите по тематики, свързани с водачеството, ръководството, промените, политическата среда и бъдещето на София.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР