Няма пострадали на италианския ферибот, на който избухна пожар. Фериботът

...
Няма пострадали на италианския ферибот, на който избухна пожар. Фериботът
Коментари Харесай

Няма пострадали при пожара, избухнал на ферибот в Италия

Няма потърпевши на италианския ферибот, на който избухна пожар. Фериботът е пътувал от Палермо за Неапол, като на него е имало 155 души.

Фериботът се е намирал в Неаполския залив, северозападно от остров Капри, на към 15 благи от пристанището на Неапол, когато избухнал пожар в машинното поделение. Той е бил сподавен от екипажа и не се оповестява за потърпевши, предава БНР. Не се е наложила евакуация на пасажерите, които са останали невредими на борда. 

Пожарът обаче предизвикал щета на моторите, оставяйки кораба да се носи по течението. 

Капитанът му неотложно е подал сигнал за злополучие по радиото, активирайки спешни процедури, а пристанищната администрация на Неапол е координирала избавителните интервенции. 

Два влекача от Неапол изтеглиха плавателния съд до пристанището, асистирани от два патрулни кораба на бреговата защита.

От профилирания уебсайт Marittimienavi прецизират, че морските управляващи ще стартират следствие, с цел да открият повода за пожара. От профсъюза Генерален съюз на труда, море и пристанища (UGL Mare e Porti) показаха признателност към екипажа, реагирал съгласно положителната си подготовка и опит при сериозни обстановки.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР