Няма жертви и пострадали хора от пожара край с.Воден. Ситуацията

...
Няма жертви и пострадали хора от пожара край с.Воден. Ситуацията
Коментари Харесай

Калин Стоянов: Няма жертви и пострадали от пожара край с.Воден

Няма жертви и потърпевши хора от пожара край с.Воден. Ситуацията към селото е тежка, това е едно огнище от през вчерашния ден, не успяхме да го локализираме. Днес поради посоката напразно огънят се обърна и навлезе в селото. Това съобщи Калин Стоянов пред публицисти край село Воден.

По думите му има наранени къщи, обитаеми и необитаеми.

" Евакуирали сме хората от селото. Очакваме два хеликоптера, противопожарни коли и булдозери от Турция ".

Александър Джартов, шеф на Пожарна сигурност, изясни, че хората не са били евакуирани по-рано, тъй като пожарът доста бързо е сменил посоката си и не са имали физическото време да реагират.

" Чисто времево не е можело да се планува, както и да се употребява системата BG-ALLERT, с цел да се известят жителите на селото ", изясни Александър Джартов.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР